Jsem psycholožka a psychoterapeutka. Ráda bych vás povzbudila k tomu, abyste se naučili pravidelně se nořit do svého vnitřního světa, uměli se dostat se sebou do kontaktu a poznávali se. Nabízím vám praktické a dostupné psychoterapeutické nástroje k překonání psychických a psychosomatických trápení. Sebereflexi, posilování Já, přijetí sebe a laskavou péči o sebe.

Láska na první pohled

Vyrůstala jsem celkem tak běžně - v rozvedené rodině. Ve škole mi to šlo, měla jsem fajn vztahy a zpívala jsem - to jsem vždycky milovala. Babička i máma taky zpívaly a já už od malička nezavřela pusu:) Při zpívání jsem se vždycky cítila svá, autentická. Všechen temperament mohl ven, i všechny pocity. Pamatuju si, jak jsem měla už na gymplu jasno v tom, že zpívání si nechám jen jako můj milovaný koníček a že půjdu na medicínu. Pak jsem ze zvědavosti šla na povinně volitelný předmět Psychologie. Vedla ho klinická psycholožka. A bylo to. Ona byla skvělá a já jsem věděla, že je to můj obor. Strašně mě lákalo si rozumět a umět si vlézt do toho svého vnitřního světa. Taky jsem byla strašně zvědavá na to, jak to uvnitř mají druzí lidé. Přišlo mi to jako kouzlení - asi i proto miluju Harryho Pottera:) 

Psychoterapie

Šla jsem studovat psychologii. Tam jsem přišla na to, že mě nejvíc láká psychoterapie a cesta sebereflexe. Řekla bych, že zlom nastal v moment, kdy jsem vstoupila do psychoterapeutického výcviku. Vybrala jsem si Katatymně imaginativní psychoterapii. Na své sebezkušenostní terapii jsem začala reflektovat, jak se cítím, o čem přemýšlím a jak se cítím po těle. Postupně jsem získala nástroje k sebepoznání a ke kontaktu se sebou. Jako nebyla to vždycky procházka růžovou zahradou. Psychoterapie je někdy spíš brodění se bahnem. Párkrát jsem měla pocit, že se rozpadnu na milión kousků. Nojono, holt, když chcete přestavět dům, je dobré ho rozebrat pěkně cihlu po cihle a pak ho dát zase pěkně dokupy. 

Dnes to cítím takhle

Psychoterapie mě osvobodila, udělala mi dobře na duši i po těle. Řekla bych, že dnes mám po ruce dostatek nástrojů k tomu, abych se se sebou uměla zkontaktovat, abych se uměla v sobě zorientovat a porozumět tomu, co se ve mně děje, nebo proč reaguju, jak právě reaguju. Dokážu si vysvětlit, proč se ke mně někdo chová tak, či onak. Jsem osvobozená od strachu, jestli mě lidi budou mít rádi a co si o mě budou povídat. Jsem se sebou ráda, rozumím si a umím o sebe pečovat. 

Psychoterapie a dál?

Co mi zůstalo je zvídavost:) Hledám dál způsoby kontaktu se sebou a ovlivňování toho, jak se se sebou cítím. To, co mně osobně sedí, je práce s dechem. Jak se cítíme, tak i dýcháme. Jak dýcháme, tak se i cítíme. Dechem život začínáme, dechem život končíme.

A pak mám ještě jednu velkou lásku. A to je vědomé otužování. Jsem v instruktorském výcviku v metodě Wima Hofa. Ledová koupel, dýchání, kontakt s přírodou - to jsou všechno mocné nástroje kontaktu se sebou!

Péče o své Já

Psychoterapie je doposud moje láska a srdcovka. Vlastním ordinaci klinické psychologie Mojeja, kde mám moc fajn kolegy. Nabízíme psychologická vyšetření a psychoterapii. Když jsem v létě 2020 zjistila, že máme na čekacím listu 100 klientů, rozhodla jsem se, že je na čase klientům, toužícím po práci na svých trápeních, zprostředkovat alespoň základní, jednoduchý, dostupný, a přesto mocný nástroj kontaktu se sebou. Nějaký způsob, jak vykročit na cestu sebepoznání. Jak se pokaždé, když si nerozumíte, nebo se necítíte dobře na duši, zastavit a vnořit se do svého vnitřního světa. Jak si pomoci sám a nečekat na potvrzení a pomoc od druhých. Jak vzít svoji duši do vlastních rukou a začít. Začít o ni pečovat.