První článek a vnitřní proces

Takže první článek na blog. Dnes ho mám napsat. A nemůžu se rozhodnout o čem psát a taky se mi nechce:) No takže udělám to, co už roky dělávám – podívám se do sebe. Dřív jsem potřebovala zavřít oči (a svoje klienty v tom podporuju), ale teď už mi informace z vnitřního světa naskakují jak na běžícím páse. Jen je stihnout zachytit, pojmenovat a zprocesovat. Jsem psycholožka a psychoterapeutka, tak jsem v kontaktu se sebou dost hodně moc, někdy až příliš:)

Můj starej známej

Když se teda teď zaměřím na to, jaké myšlenky mi jedou hlavou, všimnu si, že už mi tam jede můj známý nárok na sebe. Hele když teda psát blog, tak to musí být ale vskutku geniální blog. Takže koukej se do toho pustit hned a makat. Jasně, to je stará, zautomatizovaná reakce a můj „fajnovej“ vnitřní kritik a dohlížeč. Jenže já už jsem starší a zkušenější, už ho nemusím poslouchat. Takže na to prdím a jdu si lehnout na gauč k mému muži.

Ležení na gauči je nejvíc

Vnořím se do sebe znovu a sleduju tentokrát svoje emoce. Mám tu uvnitř směsici úzkosti (to psaní článku na mě čeká!), humoru (ať si ten vnitřní kritik trhne nohou), klidu a bezpečí (ležet na gauči s mým mužem je prostě pohoda). A hele, jak tak ležím, nic nedělám, teda kromě toho mého vnitřního procesování, najednou mi začnou naskakovat nápady. Kreativita je osvobozená z klece! Já furt říkám, že ležení na gauči je nejvíc:)

Tělo a duše jsou propojené

No a jak tak ležím, zkouknu i svoje tělesné pocity. Sluníčko mě šimrá na tváři, je mi příjemně teplo po těle. Moje nohy jsou slastně propletené s nohama mého muže. Všimnu si, že i v oblasti kolem srdce mám teplo – to bude myslím fyzický projev lásky:)

Parádní závěr

Tak a je to. Popsala jsem jednoduchý proces, který se učí klienti na psychoterapii. Kontakt se sebou. Zavřít oči, vnořit se do sebe, všimnou si myšlenek, emocí a tělesných pocitů.

Jsem klinická psycholožka a psychoterapeutka. Přináším klientům praktické a dostupné psychoterapeutické nástroje k překonání psychických a psychosomatických trápení. Můj příběh si můžete přečíst tady>>